Trendy w wykończeniu wnętrz na rok 2018

Świat designu rządzi się swoimi zmiennymi prawami. Podobnie jak w branży odzieżowej, podatnej na przemijanie trendów. To, co jeszcze wczoraj było na topie, dziś może być już passé. Jakie nowości w trendach wnętrzarskich przyniesie nam rok 2018?

 

Rodzinne ciepło zamiast chłodnego minimalizmu

Jedną z największych niespodzianek zdaje się być stopniowe odejście od królującego w ostatnich sezonach minimalizmu. Jego miejsce zajmie ciepły, rodzinny styl, mający nadać wnętrzom przyjaznego charakteru oderwanego od zdjęć z katalogów salonów meblowych. Co oznacza to w praktyce? W modnym domu lub mieszkaniu nie będzie mogło zabraknąć „ciepłych” dodatków – firanek, poduszek, zasłonek, ramek i wkomponowanych w przestrzeń rodzinnych pamiątek.

 

Nowoczesny eklektyzm

Wraz z końcem ery minimalizmu wkraczamy w okres fascynacji eklektyzmem we wnętrzach. W nadchodzącym roku modne będą oryginalne połączenia – skandynawskiego klimatu z industrialnym stylem, mieszanka modernizmu z glamour czy kombinacja stylu retro z nowoczesnym. Chodzi o to, by poprzez wnętrza bez skrępowania wyrażać siebie!

Jeszcze bliżej natury

Jednym z wiodących trendów w aranżacji wnętrz były w tym roku motywy roślinne, wyrażające się zarówno w kolorystyce nawiązującej do kolorów ziemi, jak i materiałach – drewnie, papierze, korku i kamieniu. Moda na eko w 2018 nie przeminie, a wręcz zyska na popularności. Szczególnie pożądane będą duże ilości roślin, tworzących ciche oazy relaksu.

Opalizujące kolory i nieoczywiste zestawienia

W kolorystyce rządzić będą metaliczne kolory, w szczególności miedź uwydatniona w dodatkach – lampach, donicach czy innych dekoracjach. Oprócz niej na topie będą nieoczywiste zestawienia kolorystyczne, takie jak niebieski z pomarańczowym. Łączenie ciepłych i chłodnych odcieni może być niezwykle interesujące.

Wysoki połysk

Obserwowany od kilku dobrych lat trend na meble lakierowane na wysoki połysk pozostanie z nami także w nadchodzący roku. W szczególności gładkie, lśniące meble sprawdzą się w kuchni i łazience. Jeszcze bardziej na znaczeniu zyska jednak sama funkcjonalność mebli – odpowiednia liczba i rozłożenie szafek i szuflad, w których mają pomieścić się wszystkie domowe sprzęty.

Przykłady nowoczesnych mebli można znaleźć np.; na stronie: http://www.kdk-design.pl