Trendy budowlane w 2021 roku

Tak jak w każdej branży, w budownictwie również zmieniają się trendy. Jakie rozwiązania budowlane są popularne w 2021 roku?

Branża budowlana i trendy, jakie się w niej obserwuje, nie są tożsame z modą. To, na co decydują się inwestorzy, stanowi raczej efekt wielu lat działań nad rozwojem poszczególnych produktów i ich urozmaiceniem. Można śmiało powiedzieć, że w 2021 na topie są rozwiązania nowoczesne, energooszczędne oraz funkcjonalne.

Projekty na topie – co je wyróżnia?

Projekty współczesnych domów jednorodzinnych cechuje rozmach zarówno pod względem formy, jak i stylu. Powodzeniem cieszą się projekty o geometrycznym kształcie bryły, a także duże powierzchnie przeszkleń, niejednokrotnie zajmujące całą ścianę.

Takie wielkopowierzchniowe okna zapewniają odpowiednie doświetlenie, a także optycznie powiększają wnętrze domu. Eksperci branży budowlanej wskazują, że jest to trend, który nie bez powodu stał się tak popularny w 2021 i jako przyczynę wskazują pandemię oraz związaną z nią potrzebę większego doświetlenia pomieszczeń.

Kierunek ekologia – domy jednorodzinne bardziej energooszczędne

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie Warunki Techniczne, które określają, jakie warunki muszą spełnić nowopowstałe budynki, w tym domy jednorodzinne. Jeden z kluczowych zapisów dotyczy obniżania zapotrzebowania na energię pierwotną. Jest to wyraźny sygnał, że dąży się obecnie do tego, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, zwiększając zarazem efektywność energetyczną.

Nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania

Utrzymuje się trend w budownictwie dotyczący rozwiązań minimalistycznych – np. jeśli chodzi o elewacje domów jednorodzinnych, popularne są takie materiały, jak beton, kamień, cegła lub tynki w kolorach białym, szarym czy grafitowym. W zestawieniu z dużymi oknami tworzy to nowoczesny efekt finalny.

Dowiedz się więcej od sprawdzonej firmy Auris – Firma Budowlana Warszawa.