Duży dom – projekt gotowy Willa Floryda

Duża rodzina wcale nie musi być skazana na niewielkie pokoiki i mieszkanie w nieciekawej przestrzeni o kubaturze akcentującej beznadziejną walkę o każdy centymetr kwadratowy przestrzeni użytkowej. Dowodem na to jest zaskakująco przestronny oraz wyjątkowo przyjemny estetycznie dom Willa Floryda, dwukondygnacyjna konstrukcja, która do stanu deweloperskiego może być doprowadzona w zaledwie jeden rok . Problemem nie są też samochody, ponieważ Willa Floryda oferuje garaż na aż 3 pojazdy.

Duża rodzina żyje w komforcie

Willa Floryda została zaprojektowana dla dużej rodziny liczącej sobie nawet siedem osób. W swojej podstawowej wersji oferuje aż 363m2 powierzchni użytkowej, na której bez najmniejszego problemu mieszczą się Willa Florydacztery przestronne sypialnie z łazienkami i garderobami, na parterze czeka dodatkowy pokój-gabinet świetnie nadający się na sypialnie gościnną, a na piętrze jest jeszcze jeden dodatkowy pokój dzienny.

Nowoczesny parter

W planie parteru przewidziano nowoczesne rozwiązania zapewniające równocześnie komfort użytkowania oraz znakomite wrażenia. Wielką atrakcją jest pierwsze wejście do salonu połączonego z jadalnią i po części z kuchnią. Już od wejścia do budynku rozpościera się imponujący widok ukoronowany pustką nad salonem. Willa Floryda jest w dużej mierze przeszklona i praktycznie cała ściana naprzeciwko wejścia do budynku to okna i drzwi tarasowe pozwalające wyjść do ogrodu. Jeśli tylko budynek zostanie prawidłowo ustawiony w stosunku do stron świata, możliwe będzie bardzo intensywne korzystanie z naturalnego oświetlenia, w którym wnętrza będą się prezentowały najlepiej. Nie brakuje tutaj także klimatycznego kominka.

 

Kuchnia spotkań

Warto podkreślić także znakomicie przemyślaną rolę kuchni. Jest to nowoczesny koncept definiujący kuchnię jako miejsce spotkań, w którym podstawową rolę pełni wyspa kuchenna, gdzie obok siebie spokojnie może willa floryda wnętrzedziałać kilka osób i przygotowywać wspólnie posiłek. Jest to miejsce przestronne, ponieważ przestrzenie magazynowe i spiżarnia zostały przeniesione poza nią do osobnych pomieszczeń, co umożliwia zjedzenie wspólnego posiłku tutaj bez konieczności przechodzenia do połączonej z kuchnią jadalni. Projekt wyłamuje się z trendów panujących zwykle w trochę mniejszych budynkach i kuchnia nie łączy się bezpośrednio z salonem. Może ona za to być salonem sama w sobie i stać się miejscem spotkania towarzyskiego skupionego na wspólnym przygotowywaniu posiłku.

 

Ekscytująca bryła

W Willi Floryda udało się w sposób sprytny połączyć wymogi estetyczne i funkcjonalne. Chociaż czasami jest Willa floryda wnętrzeto trudne do zauważenia na pierwszy rzut oka, budynek został zaplanowany na rzucie prostokąta, co zapewnia mu znakomite właściwości pod względem oszczędności energii oraz obniża koszty jego wzniesienia. Nie potrzeba dla niego też dużej działki. Teren o rozmiarach 30,70×27,18 w zupełności wystarczy, by za domem zmieścił się nawet basen z tarasem-deckiem. Przepastny garaż został wpisany w bryłę budynku, a układ funkcjonalny wnętrza został rozplanowany tak, by ten fakt w żaden sposób nie przeszkadzał domownikom.

Wizytówką Willi Floryda jest jej piękna elewacja ubogacona okładzinami oraz licznymi przeszkleniami i oknami narożnymi. Budynek jest w dużej mierze otwarty na ogród, w czym bardzo pomagają liczne tarasy, a także fakt, że ogrodowa strona budynku układa się w delikatnie zaznaczony łuk pochłaniając poniekąd część ogrodu do wnętrza. Taki układ jest równocześnie bardzo efektowny i niezwykle przyjemny dla użytkowników Willi Floryda.