Dom na małą działkę – przestrzeń, funkcjonalność i szyk Szmaragd

Mając do dyspozycji niewielką działkę, np. o wymiarach 19 m szerokości i ok. 22 m długości nie musimy rezygnować z marzeń o zbudowaniu funkcjonalnego, przestrzennego i jasnego domu. Dzisiejsze, nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały i nowatorskie rozwiązania pozwalają wykorzystać niewielką przestrzeń w sposób optymalny.

Zachować przestrzeń

Domy jednorodzinne powinny służyć każdemu mieszkańcowi. Każdy z członków rodziny powinien znaleźć w nim swój cichy kąt, w którym w komfortowych warunkach będzie mógł zrelaksować się np. czytając książkę lub skupić się na odrabianiu lekcji. Rodzina powinna mieć także miejsce, w którym wspólnie będzie spędzać czas (funkcjonalną jadalnię czy przestronny salon).

Gotowy projekt, który przeznaczony jest do budowy na działkach o niewielkiej przestrzeni będzie dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, by dom zachowywał kompaktowość i był wygodny dla kilkuosobowej rodziny.

Funkcjonalność i elegancja

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, które wykorzystują optymalnie możliwości projektowe decydujemy się na niezwykle komfortowe i funkcjonalne domy jednorodzinne. Przykładem takiego rozwiązania jest Dom Szmaragd. Jest to budynek piętrowy, charakteryzujący się estetycznym minimalizmem, który zamknięto w planie kwadratu. Jednolity i spójny wygląd pozwala nie tylko na znaczną redukcję kosztów budowy, ale także na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dom o powierzchni użytkowej 133,87 m2 udostępnia salon z jadalnią, półotwartą kuchnię, pomieszczenie gospodarcze, 2 łazienki oraz 3 sypialnie, a także dodatkową garderobę, którą można przearanżować również na niewielką sypialnię.

Dużym atutem budynku jest to, że projekt obejmuje także wyposażenie domu w dwustanowiskowy garaż. Mimo tak małej przestrzeni udało się wygospodarować miejsce, w którym bezpiecznie staną dwa samochody. Z zewnątrz dom charakteryzuje stonowana i komponująca się z naturą elewacja. Jasne tynki idealnie podkreślono podcieniami zastosowanymi od strony wejściowej i ogrodowej. Wnętrza są rozświetlone dzięki gęstemu wykorzystaniu dużych okien.