Ciekawe pomysły na nowoczesne akcenty w domu

Wystrój wnętrza to duże wyzwanie, ponieważ odpowiednia aranżacja zdecyduje o tym, czy nasza przestrzeń życiowa będzie funkcjonalna oraz estetycznie przyjemna. A druga z tych kwestii także jest szalenie istotna i nie należy jej bagatelizować, ponieważ jest to warunek sine qua non odczuwania komfortu. Obecne trendy sugerują poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które mogą dominować w domowych przestrzeniach, ale mogą stanowić także dodatki do bardziej zróżnicowanych koncepcji. My wybraliśmy dwie koncepcje, które do nas najbardziej przemawiają.

Kamień naturalny

Jednym ze zdecydowanie najbardziej efektownych i efektywnych w realizowaniu tak postawionego celu rozwiązań są elementy z kamienia naturalnego. Kamień naturalny może oczywiście pojawiać się praktycznie wszędzie i aranżacja może być właśnie o ten materiał oparta. Nie jest to jednak konieczne. Zwłaszcza w czasie niewielkiego remontu lepiej sprawdzą się wstawki.

O jakie wstawki chodzi? Przede wszystkim o powierzchnie płaskie poziome i pionowe, czyli blaty w łazienkach, blaty kuchenne, jak również schody oraz parapety. Naturalny kamień to cała feeria barw oraz faktur, więc nie trzeba też pozostawać przy płaskim, wypolerowanym kamieniu. Wykorzystanie okładziny kamiennej z efektem 3D, nad którą pojawi się punktowe źródło światła, zapewni oszałamiające wrażenie wnętrza równocześnie nowoczesnego i naturalistycznego, przywodzącego w pamięci siedziby ludzkie wyciosane w skale.

Tapety winylowe i fototapety

Inny popularny sposób na nowoczesny posmak dla wnętrza to tapety winylowe oraz fototapety. Chociaż tapety były przez szereg lat w odwrocie, jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza, wykorzystanie bardziej zaawansowanych materiałów przywróciło im należne miejsce w panteonie wnętrzarskim.

Fototapeta pozostaje rozwiązaniem ekstrawaganckim i nawet jeśli jest wykorzystywana, powinna odnosić się raczej do stylistyki abstrakcyjnej niż do konkretnych obrazów. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie ona elementem dominującym estetyki.

Bardziej klasyczne tapety winylowe pozwalają nam z kolei na zabawę teksturami oraz kolorami w sposób niedostępny dla innych rodzajów tapet. Są one grube i dają nam możliwość traktowania ich niczym płótno malarskie. Szczególnie ciekawym sposobem ich wykorzystania jest wbudowanie w nich refleksów, dzięki którym ściana będzie połyskiwała odbitymi promieniami słońca i dodatkowo rozjaśni pomieszczenie.Firm oferujących takie tapety jest bardzo dużo, więc na pewno można znaleźć coś fajnego w dobrej cenie.